• İŞTİRAKLER

  TATKO Lastik Grubu

  broken image

  Tatko Lastik Grubu - Tatko Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

  www.tatko1927.com

  Lastikpark.com

  Herlastik.com

   

  Tatko Lastik Grubu bugün faaliyetlerini Tatko Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. çatısı altında sürdürmektedir. Birçok marka binek otomobil, kamyon ve iş makinası lastiği satışı dışında, ayrıca, lastik ithalatı ve ihracatı, lojistik, servis hizmeti, yeni lastik ve kaplama üretimi, kaplama sarf mazemeleri, kauçuk, yama ve ekipman satışı dahil olmak üzere ülkemizde ve cıvar ülkelerde lastik sektöründe birçok alanda müşterilerine hizmet vermektedir.

   

  1927 yılından 2004 yılına kadar Tatko Lastik Grubu Goodyear Türkiye distribütörü olarak bütün Türkiye’ye sadece Goodyear lastiklerin satışını yapıyordu. 1963 - 1999 yılları arasında Goodyear Lastikleri T.A.Ş. nin kurucu ortağı olarak lastik üretimi dahil olmak üzere Goodyear’in Marmara Bölgesi distribütörü olarak faaliyetlerini sürdürdü.

   

  2004 yılından itibaren Tatko, Michelin, Pirelli, BKT, Hankook, Marshal, Kleber, Riken, Goodride gibi birçok markanın satışını veya Türkiye distribütörlüğünü yürütmektedir.

   

  Tatko Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. halen çok markalı lastik satışı konusunda uzman kadrosuyla Türkiye ve cıvar ülkelerde faaliyet gösteren en büyük şirketlerden birisidir.